Śnieg na dachu lub dachu pod śniegiem – poznaj najlepsze sposoby usuwania śniegu

Śnieg na dachu lub dachu pod – poznaj najlepsze sposoby usuwania śniegu

Odśnieżanie dachu

za pomocą AdministratorPorady dotyczące usuwania śniegu Artykuły

Kiedy jest zima, ochrona dachu staje się najważniejszą częścią zabezpieczenia inwestycji, którą poczyniłeś w swojej nieruchomości – domu. Zbyt dużo śniegu może stanowić wielkie niebezpieczeństwo, gdy gromadzi się na dachu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile ciężaru utrzymuje twój dach przy całym tym śniegu?

Cóż, teraz jest na to czas, ponieważ niezależnie od tego, jak mocny i dobrze zbudowany jest twój dach, bardzo ważne jest usunięcie nagromadzonego śniegu, aby zapobiec uszkodzeniom konstrukcji, infiltracji wody, zaporom lodowym, aw najgorszym przypadku zawaleniu się dachu. Bezpieczeństwo jest sprawą kluczową, nie ma znaczenia, czy zatrudnisz profesjonalną ekipę serwisową odśnieżania , czy planujesz zrobić to sam, ponieważ trzeba to zrobić.

Ten przewodnik zawiera wszystkie wymagane informacje o tym, kiedy rozpocząć procedurę odśnieżania budynków mieszkalnych, jak to zrobić, najbezpieczniejszy sposób to zrobić i wszystko, co jest z tym związane.

Kiedy usuwać śnieg z dachu?

Rozważ następujące punkty, zanim zdecydujesz się usunąć śnieg z dachów domu. 

  • Czy nachylenie dachu jest płytkie czy płaskie? 

Jeśli dachy mają płytkie nachylenie, śnieg gromadzi się w tym samym miejscu, co grozi zawaleniem całej konstrukcji. Czemu? Ponieważ śnieg leży w tym samym miejscu i wciąż się gromadzi. Dachy płaskie są niebezpieczne w przypadku gęstego śniegu i roztopionego śniegu, a woda zawsze obciąża dach.

  • Rodzaj śniegu – mokry, ciężki, stary, nowy

Bardziej niż się spodziewałeś, gęstość śniegu odgrywa ważną rolę, ponieważ stary i mokry śnieg staje się ciężki.

  • Gra wiatrowa

Śnieg nigdy nie osiada równomiernie na dachu dzięki wiejącym wiatrom. Wiatry te niosą śnieg i gromadzą się w jednym punkcie, gdzie znajduje się zewnętrzna ściana, na której styka się boisko.

Jak usunąć śnieg z dachu?

Po pierwsze, upewnij się, że nie usuwasz śniegu z dachu samodzielnie, chyba że masz do tego profesjonalny sprzęt i narzędzia. Nie wspinaj się po prostu na dach i odgarniaj śnieg, ponieważ podczas tego możesz się poślizgnąć i mocno uderzyć o ziemię, narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Odśnieżanie dachu

Czy masz grabie do śniegu? Jest to długi słupek, którego wysokość można regulować za pomocą aluminiowego elementu płasko przymocowanego do słupa prostopadle lub pod kątem 90 stopni, co umożliwia usuwanie śniegu z okapu, a także z najdalszej części dachu, do której można sięgnąć. Pomoże to w zapobieganiu tamowaniu lodu.

Uzyskując mocne oparcie na ziemi, możesz rozpocząć odśnieżanie dachu za pomocą grabi dachowych. Ale we właściwym czasie uważaj, aby nie zapchać rur spustowych lub rynien śniegiem. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, nie stojąc tuż pod krawędzią dachu, ponieważ lód może się przesunąć i przewrócić nad twoją głową.

Zatrudnianie profesjonalistów

Nie jest konieczne, aby wszyscy właściciele domów byli całkowicie wyposażeni w przekładnie do odśnieżania. Wtedy do gry wkraczają profesjonalni eksperci od odśnieżania, tacy jak my.

Od dłuższego czasu oferujemy usługi odśnieżania i odladzania. Wystarczy jedno kliknięcie, ponieważ jesteśmy łatwo dostępni w aplikacji, dzięki czemu jest to wygodniejsze dla Ciebie. Nasza załoga jest doświadczona, kompetentna i kompetentna w radzeniu sobie z nadmiarem śniegu na dachu, więc możesz śmiało liczyć na to, że ta praca zostanie wykonana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.