Odśnieżanie najtaniej

Czy piasek czy sól są lepsze do kontroli lodu i śniegu?

Czy piasek czy sól są lepsze do kontroli lodu i śniegu?

Większość ludzi wie, że gdy nadchodzi zima, należy być przygotowanym na użycie piasku lub soli na podjazdach, aby zapobiec ich oblodzeniu i nagromadzeniu śniegu . Istnieją jednak różne wady i zalety soli drogowej, o których należy pamiętać, a także wady i zalety stosowania piasku jako alternatywy.

Earth Development oferujemy nie tylko wygodne usługi odśnieżania w Minnesocie, Ohio i Wisconsin, ale także wierzymy w informowanie naszych czytelników, aby mogli podejmować właściwe decyzje. W tym artykule omówimy zalety i wady tych dwóch najpopularniejszych opcji kontroli śniegu i lodu.

Piasek kontra lód: który z nich jest lepszy?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy właścicielem firmy, przed podjęciem decyzji, czy topi się sól, czy piasek, należy najpierw rozważyć wiele czynników.

Zanim omówimy te zmienne i zanim wybierzesz piasek lub sól na podjazd, ważne jest również, aby pamiętać, że sól ma za zadanie topić lód, podczas gdy piasek jest idealny do poprawy przyczepności.

Kiedy używać soli na śnieg i lód?

Kiedy używać soli na śnieg i lód?

Sól od dawna jest jednym z najpopularniejszych środków do odladzania. Jest popularny, ponieważ działa. Jednak, jak wszystko w życiu, są zalety i wady, o których zawsze powinieneś wiedzieć.

Dlaczego sól działa:

 • Sól skutecznie topi lód, obniżając temperaturę zamarzania wody. Po nałożeniu na podjazd lub chodnik zapobiega tworzeniu się lodu.
 • Sól topi również lód, który już się utworzył, a przy regularnym stosowaniu pomaga uniknąć gromadzenia się śniegu i lodu oraz utrzymuje w czystości podjazdy i chodniki.
 • Sól ma właściwości ścierne, co oznacza, że ​​może poprawić przyczepność na śliskich nawierzchniach, a także topić lód.

Potencjalne wady używania soli obejmują:

 • Sól jest żrąca, co oznacza, że ​​z biegiem czasu może uszkadzać kostkę brukową i beton.
 • Sól mieszając się z wodą tworzy solankę. Ta solanka może następnie spłynąć z podjazdu do trawnika i granic, potencjalnie zabijając rośliny.

Sól jest idealna do miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak podjazdy służbowe, chodniki i parkingi. Jest również idealny do podjazdów do domów, ale zawsze należy wziąć pod uwagę wpływ, jaki może mieć na trawnik i rośliny.

I pamiętaj – sól i piasek działają inaczej. Ludzie często pytają „co szybciej topi lód, sól czy piasek?”

Odpowiedzią jest sól, ponieważ piasek nie topi śniegu.

Kiedy używać piasku do odśnieżania?

Kiedy używać piasku do odśnieżania

Piasek jest dobrą alternatywą dla soli, gdy nie można ryzykować użycia substancji ściernej, która mogłaby potencjalnie uszkodzić rośliny lub powierzchnie betonowe. Należy jednak pamiętać, że piasek jest specjalnie używany do zwiększenia przyczepności, a nie do topienia lodu.

Oto najważniejsze zalety, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze użycia soli lub piasku do odśnieżania.

Plusy:

 • Piasek nie powoduje korozji. Oznacza to, że na dłuższą metę nie uszkodzi betonu ani kostki brukowej.
 • Piasek utrzymuje się dłużej, poprawiając przyczepność nawet po uformowaniu się lodu.
 • Piasek nie tworzy solanki ani nie zabija roślin ani trawy.

Cons:

 • Piasek nie topi lodu, a lód może się na nim tworzyć.
 • To jest niechlujne. Piasek może być śledzony wewnątrz domu lub firmy z zewnątrz.
 • Za dużo piasku powoduje problemy w odpływach. Zatkany drenaż będzie musiał zostać oczyszczony wiosną lub latem.

Wybór między solą a rozsypanym piaskiem na podjazdach jest kwestią rozważenia zalet i wad oraz ustalenia, co jest dla Ciebie odpowiednie. Zastanów się, czy w pobliżu podjazdu lub chodnika znajduje się dużo liści i zieleni oraz czy drenaż może zostać zablokowany.

Czy istnieją alternatywy dla piasku i soli?

Czy są jakieś alternatywy dla piasku i soli?

Sól i piasek nie są jedynymi środkami odladzającymi, ale są to dwa najbardziej popularne. W Earth Development oferujemy naszym klientom wybór pomiędzy szeroką gamą produktów zaprojektowanych tak, aby odpowiadały ich dokładnym potrzebom.

Wiele alternatyw jest jednak technicznie różnymi odmianami soli. Są to produkty obniżające temperaturę zamarzania wody, a każdy z nich osiąga to na różne sposoby i w różnym stopniu.

Octan wapnia i magnezu

Znany jako CMA, może zapobiegać tworzeniu się lodu do temperatury do -27°F. Jednak zazwyczaj jest droższa niż zwykła sól.

Produkty na bazie azotu

Produkty na bazie azotu zapobiegają oblodzeniu w temperaturach do -20°F.

Chlorek potasu

Ten produkt, znany jako KCI, jest bezpieczniejszy dla zwierząt domowych i ma temperaturę zamarzania -12°F, co oznacza, że ​​nie jest najskuteczniejszym produktem na niskie temperatury.

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu jest nieco mniej korozyjny niż inne produkty i może wchłaniać wilgoć z powietrza przy wilgotności 32%, co oznacza, że ​​może szybciej topić lód.

Chlorek wapnia

Chlorek wapnia (CMA) może powstrzymać tworzenie się lodu do temperatury do -27°F i jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska soli, jakie można kupić. Jednak generalnie jest droższy.

Rozwój Ziemi zapewnił Ci ochronę tej zimy

Earth Development współpracuje z domami i firmami w Wisconsin, Ohio, Minnesocie i poza nią. Jesteśmy zaznajomieni z szeroką gamą środków do odladzania i możemy pomóc Ci wybrać ten odpowiedni, który odpowiada Twojemu budżetowi i ogólnym wymaganiom.

Mając do wyboru wiele opcji, zawsze ważne jest, aby porozmawiać z ekspertami od usuwania śniegu i lodu – a my zawsze chętnie pomożemy! Zadzwoń do zespołu Earth Development , aby uzyskać konsultację i bezpłatną wycenę już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.