Jak założyć firmę zajmującą się odśnieżaniem?

Jak założyć firmę zajmującą się odśnieżaniem?W odpowiednich obszarach Stanów Zjednoczonych ktoś z zaczepem pługa z przodu ciężarówki lub traktora jest obecnie zajętym człowiekiem i jeśli dobrze wykonał swoje plany, ma teraz dużo dodatkowej gotówki.

Firma zajmująca się odśnieżaniem we właściwej lokalizacji może dać sezonowym wykonawcom zewnętrznym możliwość poszerzenia swojej marki i utrzymania zajęcia w zimie.

Odśnieżanie to przemysł wart 19 miliardów dolarów rocznie .

To także skalowalny biznes . Może to być tylko sposób na dodanie kilku dodatkowych dolców do kasy lub coś znacznie większego. Przedsiębiorcy z pickupem i pługiem śnieżnym z przodu mogą odbierać klientów indywidualnych i być zajętym w dzień burzy lub po niej. Inni wykonawcy mogli gonić za większymi kontraktami na pług, jak w centrum handlowym.

Przewodnik po zakładaniu firmy zajmującej się odśnieżaniem

Oto zarys planu rozpoczęcia działalności związanej z odśnieżaniem.

Określ rentowność

Jeśli nie znajdujesz się w obszarze, w którym rocznie pada dużo śniegu, najlepiej pozostawić tę kwestię na stole. Pługi i sprzęt nie są tanie, więc musiałbyś mieszkać na obszarze z wystarczającą ilością śniegu, aby zapłacić za sprzęt.Zdecyduj, czy iść na dużą skalę, czy iść do domu (domów)

Bez względu na to, jak ambitny jesteś, jeśli masz tylko jeden lub dwa sprawne pługi, powinieneś trzymać się zabezpieczenia pracy w dzielnicach mieszkaniowych. Ciężarówki gotowe do pługa, kilka łopat i zdrowy budżet na sól kamienną i topienie lodu to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Firmy wykonawcze z wieloma ciężarówkami będą prawdopodobnie bardziej gotowe do wykonywania zadań, takich jak sprzątanie parkingów w centrach handlowych i kompleksach biurowych. Te prace są zazwyczaj przyznawane na podstawie umowy przed sezonem śnieżnym.

Uzyskaj odpowiednią licencję

Znajomość licencji i przepisów, których musisz przestrzegać, ma kluczowe znaczenie. Zwykle te firmy są licencjonowane. Możesz sprawdzić w swoim mieście lub miejscowości, a nawet kliknąć ten link, aby przejść do lokalnej strony pomocy SBA .

Sporządź listę kontrolną sprzętu

Zanim zaczniesz szukać pracy pługiem, zinwentaryzuj swój obecny sprzęt i zapasy. Określ, czego potrzebujesz, aby ukończyć tylko jeden podjazd mieszkalny lub jeden sklep lub mały parking sklepowy.Następnie spójrz na ciężarówkę. Jeśli nie jest przystosowany do orki, będziesz musiał zainwestować. Dowiedz się, jaki będzie koszt sprzętu zapasowego.

Następnie po każdej pracy sprawdź stan całego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych, aby upewnić się, że jesteś gotowy na kolejne opady śniegu.


Zobacz też: Śnieg pomoc w czasie zimy!


Znajdź awaryjną kopię zapasową

To jest jeden obszar, w którym nie chcesz rozgniewać swojego klienta. Nie ma nic gorszego niż radzenie sobie z zirytowanymi, zaśnieżonymi klientami cierpiącymi na gorączkę w kabinie.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz zaangażować się w pozyskanie klienta — z powodu awarii sprzętu, urazu lub choroby — musisz być w stanie świadczyć swoje usługi. Jeśli nie pojawisz się, żeby zaorać dom jednej osoby, już nigdy nie będziesz tam pracować.Reklamuj się lokalnie — za darmo

Zanim opracujesz jakikolwiek budżet reklamowy, skorzystaj ze wszystkich bezpłatnych reklam lokalnych i usług online. Weź pod uwagę wzrost popularności wyszukiwań „w pobliżu”. Skonfiguruj konto Google Moja Firma dla swojej firmy zajmującej się pługiem śnieżnym. Zrób to samo w witrynach takich jak Yext. Nie zapomnij o Facebooku i Craigslist, zwłaszcza dla lokalnych firm.

Zaoferuj swoim pierwszym kilku klientom przerwę, jeśli pomogą rozpowszechnić informacje o Twoim nowym przedsięwzięciu. Jest to jedna usługa, w której ktoś pyta kogoś, kogo zna, kto to dla niego robi.

Wizytówki można również przypinać na tablicach ogłoszeniowych społeczności.

Cena jest odpowiednia

Nie tylko musisz znaleźć dobry rynek docelowy, ale musisz też ustalić odpowiednią cenę.Weź pod uwagę listę materiałów, sprzętu i materiałów eksploatacyjnych oraz ich koszt. Rozejrzyj się za hurtowymi cenami i gdzie możesz uzyskać najlepsze oferty na wszystko.

Stwórz przejrzyste oferty usług

Twoja firma może obejmować odśnieżanie chodnika lub oranie całego parkingu. Jasno określ w swojej strukturze cenowej, czego mogą oczekiwać klienci i kiedy mogą się ich spodziewać.

Znajdź dobre ubezpieczenie

Podobnie jak w przypadku większości innych firm, niezależnie od tego, czy jesteś duży, czy mały, dobrym pomysłem jest posiadanie pewnego rodzaju ubezpieczenia na pokrycie odpowiedzialności. Zmniejszenie składek, które będziesz płacić, może często oznaczać uzyskanie dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak kamery montowane z tyłu i dodatkowe światła cofania.

Eksperci są zgodni, że nie możesz uciec od posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności, które obejmuje takie rzeczy, jak przypadkowe upadki na parkingu.Umów się na płatności i wybierz oferty

Najważniejszą częścią Twojej działalności związanej z pługami śnieżnymi będzie otrzymywanie zapłaty za Twoją pracę. Przygotuj proces przyjmowania płatności gotówkowych. Prawdopodobnie dostaniesz ich dużo.

Zapoznaj się również z akceptacją kart kredytowych i płatności mobilnych. Zapewnia wygodę Twoim klientom i pomaga śledzić płatności bez obawy o zagubienie płatności gotówkowych, które otrzymujesz, gdy jesteś zajęty orką.

Opracuj plan poza sezonem

Gdy prognoza nie obejmuje śniegu, nie oznacza to, że Twoja działalność związana z orką powinna się skończyć. Wykorzystaj czas przestoju na konserwację i naprawę uszkodzonego sprzętu. Zaplanuj utrzymanie dobrego sprzętu w takim samym stanie do następnej zimy.

Po zakończeniu sezonu szukaj ofert na zimowe zapasy. A co najważniejsze, zacznij zabezpieczać prace na pierwszy śnieg następnego sezonu zimowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.